Okresní kolo ve vybíjené děvčat 6. -7. tříd

DSC08689V pátek 8. 2. 2018 se konalo v tělocvičně ZŠ 5. května okresní kolo ve vybíjené děvčat 6.-7. tříd / a žákyně narozené 2005 /. Naše družstvo se do tohoto turnaje probojovalo prvenstvím z okrskového kola. Okresního kola se zúčastnilo 5 týmů: ZŠ Hutisko – Solanec, ZŠ 5. května, ZŠ Šafaříkova – Valašské Meziříčí, ZŠ Hovězí a naše škola. Hrálo se systémem každý s každým. Naše děvčata vyhrála pouze se ZŠ Hovězí, ostatní zápasy těsně prohrála a skončila na 4. místě.  Vítězství si vybojovala škola ZŠ Hutisko – Solanec. Pochvalu za bojovný výkon si zaslouží tato děvčata: Tereza Dratvová, Malvína Martináková, Tereza Zezhulčíková, Kamila Slováková, Tereza Sommerová, Kateřina Brodová, Vendula Krupová, Kristýna Hegarová, Lucie Tarackezy a Markéta Toflová. Děvčatům děkujeme za reprezentaci školy!

Recitace na Videčské

Je pěknou tradicí naší školy setkávat se vždy začátkem nového roku s poezií. Ani letos jsme nezklamali a ve dnech 6. a 7. 2. 2019 proběhlo na 1. i 2. stupni školní kolo recitační soutěže. Pěkné básničky si připravilo téměř 65 žáků, za což si samozřejmě zaslouží pochvalu.

Zvláštní uznání potom patří těm, kteří se umístili na předních příčkách.

Jsou to v 0. kategorii:

Jan Tiefenbach – 1. A (1. místo)

Nela Frňková – 1. A (2. místo)

Michael Kazík – 1. B (3. místo)

1. kategorie:

Kristýna Pavelová – 3. B (1. místo)

Nikol Říhová – 2. B (2. místo)

David Karlík – 3. A (3. místo)

2. kategorie:

Sofie Slováková – 4. A (1. místo)

Viktorie Mikulenková – 4. A (2. místo)

Daniel Novák – 4. A (3. místo)

3. kategorie:

Tereza Kovařčíková – 7. A (1. místo)

Anna Vlková – 7. A (2. místo)

Lucie Tarackezy – 6. B (3. místo)

4. kategorie:

Magdaléna Válková – 8. B (1. místo)

Matěj Vašek – 9. A (2. místo)

Magdaléna Matušíková – 8. A (3. místo)

Poděkování si zaslouží také paní učitelky, které dětem věnovaly svůj čas a vytvořily zodpovědnou a spravedlivou porotu.

Olympiáda v anglickém jazyce na ZŠ Videčská

V úterý 5.2. se na naší škole konalo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Do soutěže se přihlásilo 31 žáků 2. stupně, kteří byli podle věku rozděleni do dvou kategorií. Soutěžilo se v anglickém poslechu a v porozumění textu. Úspěšným žákům gratulujeme a držíme palce v okresním kole. A výsledky?
Kategorie 6.-7. tříd:       1. místo: Tereza Maliňáková  6. A
                                          2. místo: Adriana Balejíková  7. B
                                          3.- 4. místo: Ondřej Božák  7. A
                                                                Matouš Simper  6. B
Kategorie 8.-9. tříd:       1. místo: Ladislav Brázdil  9.B
                                          2. místo: Natálie Hrušková  8. A
                                          3.- 4. místo: Magdaléna Válková  8. B
                                                                Matěj Radil  9.B

Lyžování se sluníčkem

20190131 145616V týdnu od 28. ledna do 1. února 2019 se uskutečnil odpolední lyžařský kurz pro děti z 1. až 5 tříd. Vyjíždělo se vždy 11:40 od školy hromadným autobusem, který zařídil SUN Outdoor Bílá, na Bílé jsme si 2 hodiny pořádně zalyžovali a vraceli jsme se kolem 16h zpět ke škole. Byli jsme rozděleni do tří skupin podle našich zkušeností od začátečníků po pokročilé. Během týdne jsme zkoušeli nejrůznější, pro někoho skoro, „akrobatická“ cvičení a používali jsme zajímavé pomůcky jako „padáky“ apod.
V pátek se uskutečnily závody, kde jsme projížděli slalom a vedlo se nám opravdu skvěle.
Ze skupiny A (pokročilí) vyhráli:
1. místo Michal Zetek 1.B
2. místo Lenka Polášková 4.B
3. místo Jakub Krejčí 2.B

Ze skupiny B (začátečníci a mírně pokročilí) vyhráli:
1. místo Dominik Bártek 1.B
2. místo Jan Omelka 1.A
3. místo Barbora Vičanová 1.B

Sněhové podmínky i počasí nám přálo a my jsme si tak krásně užili každou chvíli na svahu. Už se těšíme na příští rok.

Vystoupení v Domově pro seniory

20190116 141418Ve středu 16. ledna 2019 se v Domově pro seniory v Rožnově pod Radhoštěm uskutečnila oslava 95. narozenin jedné z jeho klientek. Náš kroužek orientálních tanců u toho samozřejmě nemohl chybět. Oslava začala písní Všeci sa ptajú komu to hrajú a pokračovala dalšími písněmi jako Beskyde, beskyde, kterou jsme si zazpívali společně s kapelou. Následně jsme pro oslavenkyni a všechny zúčastněné zatančili asi desetiminutové vystoupení plné nejrůznějších sestav, které jsme se v kroužku naučili. Vše se povedlo na jednišku a všem vystupujícím děkujeme.

O poklad strýca Juráša 2019

V pondělí 28. ledna 2019 proběhlo v městské knihovně vyhlášení výsledků literární soutěže O poklad strýca Juráša. Naši žáci byli již tradičně velmi úspěšní. Ve své věkové kategorii se na 3. místě umístili Zuzana Petřvalská (7. A, próza), Matouš Pavelka (7. B, poezie), Jan Hoffmann (9. B, poezie) a Adéla Boháčová (8. B, komiks). 2. místa obsadili Josef Richter (5. A, komiks) a Alice Hoferková (8. A, komiks). Své věkové kategorie vyhrály Štěpánka Jaroňová (6. A, poezie), Amélie Burešová a Tereza Kovařčíková (7. A, komiks) a Natálie Kopecká (8. B, próza). Všichni jmenovaní postupují do okresního kola. Blahopřejeme.