Okrskové kolo v minikopané, 8.10.2018

DSC08014V pondělí 8. 10. 2018 pořádala naše škola na fotbalovém hřišti FC Rožnov pod Radhoštěm  okrskové kolo v minikopané. Tohoto turnaje se zúčastnilo 8 týmů z Rožnova a okolí. Vítězství si odnesla ZŠ Vidče, která v penaltovém souboji porazila ZŠ Pod Skalkou. Naši fotbalisté v souboji o 3. místo porazili Gymnázium, 5. místo obsadila ZŠ Horní Bečva, 6. místo – ZŠ Sedmikráska, 7.místo - Dolní Bečva, 8. místo -  ZŠ 5. května. Školu reprezentovali tito žáci: Josef Boháč, Michal Smrček, Alex Drábek, Adam Koláček, Vojtěch Pavlica, Nicolas Zetek, Matěj Rebroš, Maxmilián Kavan, Michael Gabko, Benjamin Jež. Všem jmenovaným děkujeme za reprezentaci školy.

krajské kolo v přespolním běhu družstev, 4.10.2018

DSC08013O další velmi pěkný úspěch se postarala děvčata v krajském kole přespolního běhu družstev. Tento závod pořádala dne 4. 10. 2018  ZŠ Trnava. Z naší školy si postup z okresního kola zajistila družstva mladších a starších žákyň. Družstvo starších děvčat běželo ve složení: Aneta Chudějová, Kateřina Zeithamelová, Adéla Boháčová, Tereza Dratvová, Barbora Kolečková a Tereza Francková. V závodě  bodovala tato děvčata: Aneta Chudějová – 8. místo, Kateřina Zeithamelová – 9. místo, Adéla Boháčová – 14. místo a Tereza Dratvová  - 16. místo. Za družstvo byla hodnocena 4 děvčata. Pořadí děvčat se sečetlo a družstvo získalo pěkné 4. místo v kraji. Mladší děvčata si vedla ještě lépe - celý závod vyhrála. Opět bodovala 4 lépe umístěná děvčata: Kateřina Brodová – 3. místo, Nela Lušovská – 4. místo, Sára Fojtášková – 6. místo a Kristýna Hegarová – 13. místo. Za družstvo dále běžely Tereza Sommerová a Lucie Tarackezy. Všem děvčatům , která se tohoto těžkého závodu zúčastnila, děkujeme za reprezentaci školy a přejeme další sportovní úspěchy.

Atletický čtyřboj 2018 - krajské kolo

..Ve čtvrtek 20.září proběhlo ve Valašském Meziříčí okresní kolo v atletickém čtyřboji. Našim atletům se podařilo postoupit v kategorii mladších žákyň do krajského kola, které se uskutečnilo 1.října ve Zlíně na atletickém hřišti Emila Zátopka. Družstvo ve složení Kateřina Zeithamlová, Kateřina Brodová, Tereza Dratvová, Adriana Balejíková a Tereza Sommerová se umístilo ve velice silné konkurenci na krásném čtvrtém místě. Děkujeme za vzornou sportovní reprezentaci školy.

Bleší trh 2018

blt2018 04

EVVO v září

dlouhe strane 15I v tomto školním roce probíhají na naši škole akce EVVO. 18. září vyrazili naši deváťáci na exkurzi do Muzea papíru ve Velkých Losinách a přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně. Zde si s průvodcem prohlédli vnitřní prostory a vyslechli důležité informace o  jednom ze 7 divů ČR . Pak vyjeli na horní jezero elektrárny. Počasí bylo nádherné, tak mohli kromě elektrárny obdivovat také panorama Jeseníků.

21. září absolvovali žáci 6. A výukový program v Muzeu Valašsko "Není houba jako houba". Prohlédli si také výstavu hub, kde se mohli seznámit i s méně známými druhy hub.

Evropský den jazyků 2018

Evropský den jazyků se slaví 26. září a cílem svátku je propagovat jazykovou rozmanitost a studium jazyků v zemích Evropy. Na naší škole si ho připomínáme tradičně workshopy. V angličtině jsme kreslili vlajky evropských států, zpívali anglické písničky, lámali si hlavu nad kvízy a jazyk nad jazykolamy. V němčině jsme skládali básničky, vymýšleli palindromy a hledali nejdelší slovo. V ruštině se děti učily pojmenovat rusky národnosti a státy v Evropě, pobavily se nad ruským videem a v hodině hudební výchovy zpívaly známou lidovou píseň Dolina. Těmito aktivitami jsme si připomněli význam učení se cizím jazykům s cílem zvýšit vícejazyčnost a mezikulturní porozumění.

Podzimní bleší trh se koná

19. - 20. 10. 2018

------------------------------

Schválený rozpočet naší školy na rok 2018 je v sekci Úřední deska.

-----------------------