Halloween v 5.B

Včerejší den jsme věnovali Halloweenu. V první vyučovací hodině Adélka Rončáková s Amálkou Liďákovou nakreslily pomocí šablon černé kočky, které jsme pak vystřihli. K nohám jsme nalepili trávu a oči vybarvili oranžově. Zezadu jsme přilepili špejli a vznikla krásná napichovací kočka. Ve druhé vyučovací hodině jsme dostali polystyrénové koule, které jsme rozpůlili, obarvili načerno, přidali jsme oči, nožičky a vznikl černý pavouk. Ve třetí vyučovací hodině jsme dostali obálky, do kterých jsme dali sladkosti, na přední stranu jsme nalepili halloweenský obrázek a na zadní stranu číslo. V hodině angličtiny jsme četli článek o Halloweenu, dozvěděli jsme se, proč se tento svátek slaví v anglicky mluvících zemích. V další hodině jsme z korbáčiku a tyčinek vytvořili pamlsek ve tvaru koštěte, přitom jsme si zopakovali učivo o zlomcích. Nakonec nám paní učitelka rozdala čísla, podle kterých jsme si vylosovali obálky se sladkostmi. Byl to moc hezký den.

Jiří Skalička, 5.B

Ředitelka školy vyhlašuje ředitelské volno ve dnech 25. - 28. 6. 2019