Poznáváme země našich spolužáků

foto 243Netradičně začalo vyučování v naší třídě 5. B v úterý 19. února. Proběhl u nás projektový den, zaměřený na poznávání zemí, odkud pocházejí naši spolužáci. Toto poznávání jsme zahájili Vietnamem, protože z této země pochází naše spolužačka Anička. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o přírodních podmínkách, flóře a fauně, ale také způsobu života obyvatel, zvycích a kultuře této země. Po zhlédnutí fotografií a videa jsme zjistili, jak je tato země krásná a zajímavá. Abychom si odnesli z této hodiny i nějakou upomínku, vyrobili jsme si vietnamský klobouk  - non la.  Největší zážitek jsme měli z přípravy a ochutnávky vietnamských jídel. Ochutnali jsme masové závitky, smažené nudle a banánový dort s citronádou. Teď už víme, že vietnamská kuchyně je zdravá a chutná.
Někdy příště se seznámíme s další zemi, a to s Ukrajinou, odkud pochází náš spolužák Vadym.