1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Máme dobré nápady, jak zatočit s odpady


Žáci páté až osmé třídy se rozlosovali do šestnácti skupin a postupně navštívili 8 různých stanovišť. Všechna vycházela z principu 3R -  Reduce, reuse, recycle (redukuj, znovu použij, recykluj). Kromě výše jmenovaných aktivit se dozvěděli, jaká je produkce plastového odpadu na jednoho občana ČR, zvážili a spočítali si, kolik je to PET lahví a kelímků od jogurtů. Dozvěděli se, jak obrovská je produkce plastů a jak ohrožují světové ekosystémy. Porovnávali vodu z kohoutku a z PET láhve, podívali se na film „Příběh balené vody“, počítali svou Ekostopu, ochutnali lokální potraviny a dozvěděli se, proč jsou příznivější pro životní prostředí, třídili odpad a porovnávali dobu rozpadu odpadu v přírodě.
A co si děti odnesly kromě vlastního pytlíku na pečivo a hračky pro mazlíčka? Snad myšlenku, že v životě nejde jen o  peníze a hromadění věcí. Třeba je pytlík první krok, který je začátkem velké cesty.

Hledej

Nepřehlédněte

 

 

Rozhodnutí o přijetí žáků do 1. ročníku pro školní rok 2020/2021 najdete zde

 

 

 

------------------------------------------

 

 

Dne 19. 11. proběhly volby do Školské rady. Výsledky jsou zde.  

 

------------------------------------------- 

 

 

Seznam sešitů pro 2. stupeň na školní rok 2019/20

zde

  

-------------------------------------- 

   

--------------------------------------- 

  

Schválený rozpočet naší školy na rok 2020 je v sekci Úřední deska.

 

 

 


 

 

sablony

 stonozka

ekovychova

ovocedoskol

proskoly