Máme dobré nápady, jak zatočit s odpady

Žáci páté až osmé třídy se rozlosovali do šestnácti skupin a postupně navštívili 8 různých stanovišť. Všechna vycházela z principu 3R -  Reduce, reuse, recycle (redukuj, znovu použij, recykluj). Kromě výše jmenovaných aktivit se dozvěděli, jaká je produkce plastového odpadu na jednoho občana ČR, zvážili a spočítali si, kolik je to PET lahví a kelímků od jogurtů. Dozvěděli se, jak obrovská je produkce plastů a jak ohrožují světové ekosystémy. Porovnávali vodu z kohoutku a z PET láhve, podívali se na film „Příběh balené vody“, počítali svou Ekostopu, ochutnali lokální potraviny a dozvěděli se, proč jsou příznivější pro životní prostředí, třídili odpad a porovnávali dobu rozpadu odpadu v přírodě.
A co si děti odnesly kromě vlastního pytlíku na pečivo a hračky pro mazlíčka? Snad myšlenku, že v životě nejde jen o  peníze a hromadění věcí. Třeba je pytlík první krok, který je začátkem velké cesty.

Dne 19. 11. proběhnou třídní schůzky a konzultace a také volby do Školské rady.