Seznam kroužků pro školní rok 2018/2019

Úterý 12.45-13.30

360,-

Ivana Besedová

Dále probíhají ve škole kroužky, které organizuje Veselá věda. Jedná se o: Kroužek vědeckých pokusů pro děti (středa - čas dle zájmu dětí) a Technický kroužek s Merkurem (čtvrtek 13:30-14:30). Přihlášky na www.veselaveda.cz

Keramika

V kroužku keramiky budeme společně tvořit, modelovat, glazovat výrobky podle vlastního námětu a fantazie.Seznámíme se s různými technikami, budeme rozvíjet jemnou motoriku a vyrobíme mnoho výrobků, kterými děti obdaří nejednoho člena rodiny. Začínáme ve středu 3.10.2018 ve 13.30.

Lada Valášková

Orientální tance

Po loňském úspěšném roce se letos opět otevírá kroužek orientálních tanců. Pro velký zájem budeme rozděleni  do dvou skupin, na nejmladší tanečnice z 1. a 2. třídy a na starší tanečnice ze 3. až 5. třídy,
se kterými se vrhneme už i na těžší prvky a budeme více využívat prostor, prolínání mezi sebou apod. A už teď vím, že nás čeká opět několik vystoupení.

První lekce kroužku bude ve středu 3. října 2018 ve cvičebním sále nad jídelnou pro obě skupiny
(1. skupina - mladší děti 12:30 – 13:30, 2. skupina-starší děti 13:30 – 14:30).
S sebou si vezměte pohodlné oblečení na tančení (legíny, sukýnku, tričko, kdo má penízkový pás, případně další doplňky). Kdo bude mít zájem, na první lekci se domluvíme a můžeme hromadně objednat další penízkové pásy (jeden penízkový pás vyjde cca na 100kč).

Přihlášky prosím předejte své třídní učitelce do pátku 14. září.

Kroužek se platí až na první hodině, tedy 3. října.

Těším se na Vás.                                                                                                                           Veronika Pečivová

Vzdušná akrobacie na šálách

Tak a máme tu NOVINKU. Byli jste někdy v cirkuse, kde byla z výšky zavěšená taková dlouhá barevná šála, do které se paní různě zamotávala, odmotávala, namotávala a dělala nejrůznější akrobatické kousky? Nyní máš možnost si něco takového zkusit a naučit se to.
Pro lepší představu přikládám odkazy na videa.

Pro začátek se budeme učit hlavně vůbec vylézt na šálu samotnou, samozřejmě s výškou to nebudeme hned na začátku přehánět. Až se na ní i chvilku udržíme, začneme s jednoduššími cviky a postupně se propracujeme i k těm náročnějším a časem se třeba dostaneme i k menším „padačkám“, kdy třeba kousek po šále i jakoby sjedeme. Jednotlivé prvky budeme brát individuálně podle toho, jak vám to půjde a nikoho samozřejmě nebudu do ničeho nutit. Některé prvky mohou být zprvu náročnější, ale postupným tréningem a zpevněním celého těla se vše jednou povede. Ze začátku budeme vše nacvičovat těsně nad zemí (pod námi bude vysoká matrace) a až si budete 100% jistí, že daný prvek zvládnete, tak se posuneme výš. Každý z nás je individuální a každému půjdou třeba jiné prvky, proto vás chci podporovat ve vašich osobních a originálních způsobech provedení daných prvků.
Cvičení je samozřejmě fyzicky náročnější, ale každou hodinu strávenou na šálách se kondice zlepšuje a každý má mnohem větší sílu. Výhoda cvičení na šálách je, že zpevňuje a posiluje opravdu celé tělo.
Lekce budou otevřeny maximálně pro 5 dětí z důvodu střídání se na šále a kvůli bezpečnosti, abych u všeho byla a mohla vám kdykoliv poradit, jak se do prvku zamotat a hlavně jak se z něj vymotat zpět.
První lekce kroužku bude v úterý 2. října 2018 ve velké tělocvičně od 13:30 do 14:30
S sebou si vezměte dlouhé legíny a delší tričko přes bedra.
Přihlášky prosím předejte své paní učitelce třídní ideálně do pátku 14. září. Samozřejmě kvůli nízkému počtu dětí v kroužku, kdo dřív přinese přihlášku, ten bude zapsán.
Kroužek se platí až na první hodině, tedy 2. října.

Těším se na Vás.         Veronika Pečivová

Podzimní bleší trh se koná

19. - 20. 10. 2018

------------------------------

Schválený rozpočet naší školy na rok 2018 je v sekci Úřední deska.

-----------------------