Kouzlení s vlnou

V červnu do naší družiny zavítala paní Bukáčková z Liptálu, která doma chová ovečky a zabývá se zpracováním ovčí vlny.

V rámci projektového dne nám ukázala, jak ze surové vlny postupně získává čísté rouno a jak ho dále využívá.

Děti si vyzkoušely česání vlny, pozorovaly práci s kolovrátkem a také viděly, jak se vlna plstí pomocí speciální jehly. Během práce jsme si společně zazpívali písničky s tématikou oveček. Všechny děti si pomocí hřebenů načesaly svůj chomáček vlny, který použily na výrobu jednoduché ovečky. Paní Bukáčková měla pro děti připravenou i malou soutěž, kdy děti měly seřadit postupné zpracování vlny od vlny surové, až po finální výsledek. Během akce byla i malá výstavka výrobků, které se dají vyrobit z ovčí vlny.

Dětem se Kouzlení s vlnou moc líbilo!

Marcela Šimečková, vychovatelka II. odd.ŠD

Vydáno: 19. 06. 2021 | Autor: Marcela Šimečková