Zobrazit hlavní menu

Akce 2022/23

Obrázek k aktualitě SLACKLINE neboli moderní provazochodectví

SLACKLINE neboli moderní provazochodectví

V PO 19.6.2023 vedoucí RŠK (Rožnovský šermířský klub) Lubomír Pečiva, předvedl dětem ze ŠD ukázky chůze po lajně a předal užitečné rady pro začáteční provádění slackline chůze. Např. jakým způsobem na lajně stát, jak balancovat a udržet rovnováhu, zda s botama či bez bot aj. Chůzi po lajně si vyzko…

Vydáno: 20.06.2023 | Autor: Andrea Konvičná
Obrázek k aktualitě Exkurze v hasičské zbrojnici

Exkurze v hasičské zbrojnici

Ve ST 7.6.2023 1.oddělení p. Fabšičové navštívilo Hasičský sbor Rožnov p. R. Děti se seznámily s náročnou a důležitou prací hasičů, mohly si vyzkoušet hasičské helmy a prohlédnout hasičská auta. Děti si to užily a odnesly si spoustu zajímavých informací.

Vydáno: 08.06.2023 | Autor: Andrea Konvičná
Obrázek k aktualitě Co se stihlo ve ŠD za měsíc květen

Co se stihlo ve ŠD za měsíc květen

V měsíci květnu všechny děti vyráběly přání a drobné dárky ke Dni matek. Dozvěděly se hodně o bylinkářství. Děti z prvního oddělení vyráběly barevné motýly, děti z druhého oddělení se věnovaly kresbě na trička, na sklo, navlékaly korále a dětem z třetího oddělení se vydařila ubrousková technika na d…

Vydáno: 05.06.2023 | Autor: Andrea Konvičná
Obrázek k aktualitě Bylinková přednáška

Bylinková přednáška

Dne 30.5. jsme s dětmi 2.A a 3.A v rámci školní družiny, navštívili bylinkářky ve Valašské dědině. Dozvěděli jsme se, kdo se v muzeu o byliny stará, k čemu všemu můžeme bylinky využít např. na rány, k léčení různých nemocí, ale také v kuchyni. Měli jsme možnost si k bylinkám přivonět a některé také …

Vydáno: 30.05.2023 | Autor: Andrea Konvičná
Obrázek k aktualitě Návštěva Valašské dědiny

Návštěva Valašské dědiny

11.5.2023 prvňáčci s paní Fabšičovou, navštívili Valašskou dědinu. V místní škole provětrali své vědomosti a načerpali nové zajímavosti. Moc si to užili.

Vydáno: 14.05.2023 | Autor: Andrea Konvičná
Obrázek k aktualitě Dubnové dění ve ŠD

Dubnové dění ve ŠD

K tvorbě na téma DEN ZEMĚ se přidaly i družiny. Prvňáci vyráběli rozkvetlé stromy, housenky a rybky. Druháci vyrobili pestrobarevný svět v moři a barevné květiny. Třeťáci vytvořili společnou mozaiku zeměkoule z krepového papíru. A s prvním dubnovým oteplením jsme vyrazili na hřiště a do parku.

Vydáno: 12.05.2023 | Autor: Andrea Konvičná
Obrázek k aktualitě Tvořivé psaní 4.A a čtení prvňáčkům

Tvořivé psaní 4.A a čtení prvňáčkům

19.4. proběhlo čtení prvňáčkům. Mladí a nadějní spisovatelé ze 4.A, předčítali vlastní tvorbu prvňáčkům v prvním oddělení ŠD p. Fabšičové. Děti jejich příběhy se zájmem poslouchaly.

Vydáno: 01.05.2023 | Autor: Andrea Konvičná
Obrázek k aktualitě Velikonoční vyrábění

Velikonoční vyrábění

Minulý týden před velikonocemi děti ve všech odděleních ŠD vyráběly velikonoční ozdoby, které si pak odnesly domů. Výrobky byly různorodé a moc se dětem povedly.

Vydáno: 11.04.2023 | Autor: Andrea Konvičná
Obrázek k aktualitě Pilné včelky

Pilné včelky

V předešlém měsíci děti vyráběly hru "PILNÉ VČELKY". Barvily dřevěné kolíčky, vystřihovaly květy, které pak vybarvovaly, vymalovávaly včelky a zdobily tzv. včelí úl. Potom si soutěžní hru na venkovnímm hřišti o nejpilnější včelku zahrály a hned jak se oteplí hru znovu zahrajeme.

Vydáno: 11.04.2023 | Autor: Andrea Konvičná
Obrázek k aktualitě Přednáška pana Ing. Šulgana z CHKO Beskydy

Přednáška pana Ing. Šulgana z CHKO Beskydy

Dne 4.4.2023 se děti všech oddělení ŠD zúčastnily přednášky o krásách přírody zvířat v CHKO. Prostřednictvím záznamů z fotopastí měly možnost pozorovat vlky, medvědy, divočáky, lišky a rysy. Přednáška pana Ing. Šulgana byla velice poutavá a děti se aktivně do prezentace zapojily a přednáška se jim…

Vydáno: 10.04.2023 | Autor: Andrea Konvičná

Celkem nalezeno 30 záznamů. Zobrazeny záznamy 1 až 10.

Strana: