Akční jaro u prvňáčků

V měsíci březnu se děti z 1.B zapojily do akcí, které jim pomohly dozvědět se zajímavosti z oblasti dopravní výchovy.

První projekt se jmenoval Porozumíš – neohrozíš. Organizátor projektu ČESMAD Bohemia zaslal ke shlédnutí několik videí zpracovávajících rizikové dopravní situace. Děti si krátké filmy prohlédly, byly upozorněny na vhodné a nevhodné chování všech účastníků silničního provozu. Dalším krokem projektu bylo zvládnutí kontrolního kvízu a odeslání fotografií třídy (pořízených v průběhu akce) zpět  pořádající organizaci.

Zájem o danou tematiku byl u dětí veliký, podpořila jej i druhá akce, a to zapojení celé třídy do výtvarné soutěže Besip s názvem Dopravní prostředky budoucnosti. Zde se k nám připojily i děti ze třídy 2.A. Daly volný prostor své fantazii, a tak se kromě nových vědomostí při veselém kreslení dobře pobavily.

Protože na jaře slavíme Velikonoce, vyráběly děti kompozici s barevným ptáčkem a kraslicemi. Všem se výrobky podařily a o svátcích budou zdobit domov každého z nich.

Přejeme všem příjemné prožití svátků!

Vydáno: 26. 03. 2024 | Autor: Ivana Besedová