Zobrazit hlavní menu
Exkurze na Hradisko a kozí farmu

Exkurze na Hradisko a kozí farmu

V rámci předmětu Ekologická praktika se žáci 6.A vydali na dvě exkurze, a to na Hradisko a kozí farmu Zerlina.

Na Hradisko jsme se vydali v pátek 18.6. Cílem bylo pozorovat tamní rostliny a živočichy a poznat různé endemitní či ohrožené druhy organismů. Žáci si mohli zkusit chytit vážku či motýla do síťky a z místních tůní vylovit různé vodní živočichy, jako např. čolka, žábu či pijavici.

Kozí farmu Zerlina jsme navštívili ve středu 23.6. Zde jsme se dozvěděli spoustu nových informací o ekologickém chovu domácích zvířat. Nejprve jsme se podívali, jak to na takové farmě každý den chodí, a poté jsme se i my sami stali na chvíli farmáři. Kozy jsme nakrmili, podojili a následně vyhnali na pastvu. Po práci vždy následují koláče, a tak i my jsme po vyhnání koz ochutnali mléko a další mléčné produkty z farmy.

Vydáno: 24. 06. 2021 | Autor: Anna Mairingerová