Informace k otevření přípravné třídy v ZŠ Videčská pro školní rok 2024/2025

Přípravná třída je určena pro děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky, u kterých je předpoklad, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj, přednostně pro děti, kterým byl povolen odklad povinné školní docházky. Děti dochází do přípravné třídy jeden školní rok. Docházka do přípravné třídy je bezplatná a stejně jako poslední rok v MŠ je povinná. Do přípravné třídy mohou být přihlášeny i děti, které byly u zápisu v jiné škole. Výuka probíhá čtyři vyučovací hodiny denně. Děti mají možnost navštěvovat školní družinu a mohou obědvat ve školní jídelně.

O zařazení dítěte do přípravné třídy rozhoduje ředitelka školy na základě žádosti zákonného zástupce dítěte a písemného doporučení školského poradenského zařízení (pedagogicko-psychologická poradna nebo speciálně pedagogické centrum).

Podrobné informace a formulář žádosti o přijetí do přípravné třídy naleznete na webových stránkách školy www.zsvidecska.cz v záložce Přípravná třída.

Video ke zhlédnutí zde:

Vydáno: 09. 04. 2024 | Autor: Radka Daňková