Informace k zahájení školního roku 2020/2021

Aktuální informace pro rodiče a žáky k zahájení školního roku 2020/2021

(vychází z manuálu MŠMT k provozu škol a školských zařízení ve školním roce 2020/2021 vzhledem ke COVID-19, mimořádného opatření MZd a vnitřní organizace školy)

1. Organizace prvních dnů školního roku 2020/21

Časy jsou pouze orientační (třídy chodí postupně na oběd)

• Úterý 1. 9. 2020 – slavnostní zahájení školního roku
    • žáci 1. ročníku  (7.50 – 9.00)
    • žáci 2. – 5. ročníku  (7.50 – 9.30)
    • žáci 6. – 9. ročníku  (7.50 – 9.00)
  • Středa 2. 9. 2020
    • žáci 1. ročníku 2 vyučovací hodiny (do 9.30)
    • žáci 2. – 5. ročníku 3 vyučovací hodiny (do 11.30)
    • žáci 6. – 9. ročníku 4 vyučovacích hodin (do 12.25)
  • Čtvrtek 3. 9. 2020
    • žáci 1. ročníku 2 vyučovací hodiny (do 10.35)
    • žáci 2. – 5. ročníku 4 vyučovací hodiny (do 11.30) – výuka dle rozvrhu hodin
    • žáci 6. – 9. ročníku 5 vyučovacích hodin (do 12.25) – výuka dle rozvrhu hodin
  • Pátek 4. 9. 2020
    • žáci 1. ročníku 3 vyučovací hodiny (do 10.35)
    • žáci 2. – 5. ročníku 5 vyučovacích hodin (do 12.25) – výuka dle rozvrhu hodin
    • žáci 2. – 9. ročníku 6 vyučovacích hodin (do 13,20) - výuka dle rozvrhu hodin
  1. Provoz školy
  • Žáci přicházejí do školy v čase 7.30 – 7.45, do budovy vstupují vchodem do šaten, při příchodu si dezinfikují ruce, v šatnách se přezouvají a odcházejí do tříd (1. 9. 2020 procházejí žáci šatnami bez přezutí přímo do tříd, tento den jim budou přiděleny šatní skříňky).
  • Žáci 1. ročníku vstupují do školy první den školního roku (úterý 1. září 2020) hlavním vchodem, tento den je umožněn vstup do budovy a také do tříd i jejich rodičům, případně doprovázejícím osobám.
  • Následující dny je vstup do budovy školy umožněn pouze žákům, nikoli doprovázejícím osobám.
  1. Základní hygienická pravidla
  • První den školního roku (vzhledem k většímu pohybu osob) vstupují všichni žáci, zaměstnanci, rodiče a návštěvy do školy s rouškou, s rouškou se pohybují ve všech společných prostorách školy. Ve třídě mohou žáci a pedagogičtí pracovníci roušku odložit.
  • Od druhého dne není nošení roušek pro žáky a zaměstnance školy ve třídách ani společných prostorách povinné.
  • Každý žák bude mít pro případ potřeby při pobytu ve škole v aktovce v sáčku uloženou roušku.
  • V průběhu dopoledního pobytu ve škole se žák pohybuje pouze na daném patře své třídy.
  • V průběhu pobytu ve škole a ve třídě žáci dbají na časté mytí rukou, mohou použít dezinfekci na ruce v každé třídě. Dodržují základní pravidla osobní hygieny.
  • Ve třídách i ostatních prostorách školy je doporučeno časté větrání. Vzdělávací aktivity venku nejsou omezeny.
  • Osoby (žáci, zákonní zástupci, návštěvy) s příznaky infekčního onemocnění nemohou do školy vstoupit.
  • Pokud se příznaky infekčního onemocnění (zvýšená teplota, horečka, kašel, rýma, dušnost, bolest v krku, bolest hlavy, bolesti svalů, průjem, ztráta chuti a čichu apod.) projeví u žáka v průběhu jeho pobytu ve škole, je žák neprodleně umístěn do izolační místnosti a zákonný zástupce je vyzván k jeho bezodkladnému vyzvednutí ze školy.
  • Pokud u žáka přetrvávají příznaky jako rýma a kašel, které jsou projevem alergického nebo chronického onemocnění, potvrzuje tuto skutečnost praktický lékař pro děti a dorost. Zákonný zástupce v tomto případě doloží potvrzení lékaře třídnímu učiteli žáka.
  • Vedení školy průběžně sleduje republikový a lokální vývoj situace v rámci systému semafor.
  1. Školní družina
  • Školní družina zahajuje ranní i odpolední provoz bez omezení za dodržování předepsaných hygienických a protiepidemických opatření.
  • Jednotlivá oddělení školní družiny budou tvořena žáky z minimálního počtu tříd.
  1. Poskytování školního stravování
  • Před vstupem do jídelny si každý žák umyje ruce, případně použije dezinfekci na ruce.
  • Pokrmy na tácek včetně čistých příborů vydává žákům personál ŠJ.
  • V jídelně při výdeji jídla žáci dbají na doporučené rozestupy.
  • V případě nemoci má žák 1. den nemoci nárok na oběd, ale odběr je možný pouze do vlastních jednorázových jídelních boxů. Poté je nutno obědy odhlásit.
  1. Různé
  • Nastavená hygienická a protiepidemická opatření se mohou měnit podle aktuální epidemiologické situace v ČR, kraji, okrese na základě mimořádných opatření MZd.

AKTUÁLNÍ INFORMACE SLEDUJTE, PROSÍM, V AKTUALITÁCH A V ZÁLOŽCE COVID.

V Rožnově pod Radhoštěm, 31. 8. 2020                                Mgr. Eva Cabáková, ředitelka školy

Vydáno: 24. 08. 2020 | Autor: Pavla Radilová