Zobrazit hlavní menu
Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Ve středu 24. 5. 2023 se v atletickém areálu TJ Jiskra Otrokovice konalo krajské kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Ředitelkou soutěže byla již tradičně mistryně světa v trojskoku a olympijská medailistka Šárka Kašpárková. Soutěžilo se v 6-ti disciplínách a to: běh na 60 m, skok daleký, shyby na šikmé lavičce, sed – leh, hod kriketovým míčkem, vytrvalost 1000m nebo dribling 2 minuty. Závodu se zúčastnilo 15 nejlepších škol Zlínského kraje.

Naši školu reprezentovalo družstvo složené z 4 chlapců a 4 děvčat a to : Alexander Pelc, Viktor Pelc, Nikolaos Kokinopulos z 8. B, Matyáš Vik z 6. B, Sofie Barošová, Eliška Mičolová, Andrea Johanesová z 8. B a Natálie Drábková z 7. B třídy. Potvrdila se všestrannost našich závodníků, kteří vybojovali nádherné 2. místo v kraji, porazili i družstvo Gymnázia Valašské Meziříčí se kterým v okresním kole prohráli. Vítězství si odnesla škola ZŠ Oskol Kroměříž, několikanásobní mistři republiky v této soutěži. Z druhého místa naše družstvo postupuje do republikového finále, které se uskuteční začátkem školního roku v Brně.

Mezi jednotlivci Alexander Pelc vybojoval krásné 2. místo a bude reprezentovat naši školu v soutěži jednotlivců.

Všem jmenovaným děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů v republikovém finále.