Pasování loňských prvňáčků na opravdové čtenáře

V pátek 25. září 2020 v Městské knihovně v Rožnově p. R. proběhlo pasování loňských prvňáčků / nyní dětí ze druhých tříd / na čtenáře a rytíře mluveného slova. Pohádka O Mařence a Jeníčkovi zavedla děti k ,,Písmenkové chaloupce ". Mařenka nemohla chodit do školy - byl vyhlášen nouzový stav - , a tak Ježibaba vyzvala děti, aby Mařence pomohly poznávat a číst písmenka. Následně každé z dětí přečetlo krátkou básničku a před samotným pasováním musely děti ,, odpřísáhnout " čtenářský slib. Šlo jim to báječně. Všechny děti byly pasovány na čtenáře a rytíře krásného slova. Děti dostaly pěknou knihu, čtenářský průkaz do knihovny a odznak čtenáře. Děkujeme všem, kteří tutu akci pro děti připravili a dětem přejeme spoustu krásných chvil s knihou.

Vydáno: 29. 09. 2020 | Autor: Marie Deptová