Republikové finále atletického čtyřboje: Úspěch našich starších žáků!
Ve čtvrtek 18. června 2026 jsme se zúčastnili republikového finále v atletickém čtyřboji, které hostilo město Holešov. Naše škola se do finálového klání probojovala v kategorii starších žáků - a kluci předvedli výkony, na které můžeme být všichni hrdí.
Bojovali ze všech sil, užívali si jedinečnou atmosféru závodu a završili tak úspěšný školní rok 2025/2026. V silné konkurenci 16. družstev z celé České republiky jsme nakonec obsadili krásné 9. místo.
Z individuálních výkonů stojí za zmínku zejména Robert Cichovský, který vybojoval 2. místo ve vrhu koulí s výkonem 12,74 m, a Vašek Šaffer, jenž se umístil na děleném 4.- 5.místě ve skoku vysokém (169cm). Pochvalu si však zaslouží celý tým - už samotná kvalifikace na republikové finále je obrovským úspěchem a celá škola je na kluky právem pyšná.
Družstvo tvořili: Vašek Šaffer, Adam Šebesta (9.A), Robert Cichovský, Marek Sušeň, Tomáš Koláček (9.B).
Konečné pořadí atletického čtyřboje:
1. ZŠ Neratovice
2. ZŠ Benešovo náměstí Pardubice
3. ZŠ Bělský les Ostrava
4. ZŠ Jana Babáka Brno
5. ZŠ Oskol Kroměříž
6. ZŠ Edvarda Beneše Opava
7. ZŠ Velké Meziříčí
8. ZŠ Rychnov nad Kněžnou
9. ZŠ Videčská
10. ZŠ Stod
11. ZŠ Kobeřice
12. ZŠ Tišnov
13. ZŠ Bílovec
14. 3.ZŠ Holešov
15. Gymnázium Holešov
16. 2.ZŠ Holešov
Děkuji klukům nejen za skvělou reprezentaci na republikovém finále, ale také za jejich nasazení a odhodlání po celý školní rok.
Mgr. Jiří Polášek







