Zobrazit hlavní menu
Republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů

Republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů

Odznak všestrannosti se konal 7. - 8. 9. 2023 v krásném areálu VUT Brno. Této soutěže se zúčastnilo 189 škol z celé republiky a 600 závodníků. Naši školu reprezentovalo družstvo, které se skládalo z žáků sportovní třídy 9. B: Alexander Pelc, Viktor Pelc, Nikolaos Kokinopulos, Štěpán Kretek, Eliška Mičolová, Sofie Barošová, Andrea Johanesová a žákyně 8. B Natálie Drábková. Odjížděli jsme do Brna 6. 9. vlakem. Za parného počasí a úmorného horka jsme také soutěžili v 10 disciplínách. Tyto disciplíny jsme plnili ve dvou dnech. Po absolvování 5 disciplín - přeskoky švihadla 2 minuty, běh na 60 m, skok do dálky, hod medicinbalem vzad a shyby na šikmé lavičce 2 minuty - jsme obsadili 20. místo z 41 škol. V pátek byly na programu disciplíny: trojskok snožmo z místa, sed - leh a kliky 2 minuty, hod kriketovým míčkem, vytrvalostní běh 1000 m nebo driblink s míčem 2 minuty. Druhý den se nám i přes velkou snahu nedařilo a v celkovém umístnění jsme klesli na 32. místo z 41 škol. Nejlepší z družstva Alex Pelc skončil na 25. místě, ale ani jemu závod nevyšel dle předpokladů.

Z Brna jsme si ale odnesli spoustu zážitků z doprovodného programu: slavnostní zahájení, seskok parašutistů, tetování, fotografování i sportovní aktivity mimo závod, např. střelba z luku nebo sportování na invalidním vozíku pro basketbalisty či tenisty. Také jsme měli možnost získat podpisy slavných sportovců. Podpisové akce se zúčastnili zlatí olympionici : Jiří Daler (cyklistika), Milan Hnilička (hokej), Martin Doktor (rychlostní kanoistika), Miroslava Knapková (veslování), dále mistryně světa ve slalomu Šárka Strachová a hlavně organizátorka této pěkné akce a  mistryně světa  v trojskoku Šárka Kašpárková. Také jsme se vyfotili s Petrou Vachníkovou, která to z naší školy dotáhla až na olympiádu. Paní Vachníková skákala na trampolíně a na olympijských hrách v Sydney obsadila 11. místo.

Během závodu nás povzbuzovala naše učitelka TV Mgr. Eva Rauscherová. Paní učitelka se vyfotila s Lucií Šafářovou, která byla úspěšnou tenistkou na olympiádě.

V pátek večer ve 20 hodin jsme unaveni a plní dojmů dorazili do Rožnova p. R.

 

 

Vydáno: 14. 09. 2023 | Autor: Eva Rauscherová