Šesťáci a projekt na téma VODA

V rámci předmětu ekologická praktika se letos na jaře 6.A zúčastnila projektu na téma VODA, lektorovaným zkušeným přírodovědcem Mgr. Janem Husákem ve spolupráci s partnerem minerální vodou Ondrášovka. Cílem programu bylo porozumění žáků důležitosti vody pro přírodu a člověka. Projekt měl dvě části. První byla zaměřena na význam vody, sucho, povodně a jejich prevenci. Druhá část byla terénní směřovaná na život ve vodě, kolem ní a význam stromů. Před školou jsme zasadili lípu srdčitou, a pak se vydali bádat do blízké přírody. Tam jsme na různých místech odebírali vzorky vody, měřili požadované hodnoty, porovnávali místa odběru, mikroskopovali, zakreslovali vodní živočichy a vyhodnocovali. Překvapeni, co vše se dá v přírodě vidět a plní nadšení jsme se vraceli zpět do školních lavic. Jako dárek pro školu jsme dostali vybavenou badatelskou sadu pro další pozorování přírody.

Vydáno: 02. 05. 2023 | Autor: Veronika Kolibová