Žáci 1. stupně v soutěži Jaloveček

V úterý 7. listopadu proběhla na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí přírodovědná soutěž Jaloveček na téma Není houba jako houba. První stupeň naší školy reprezentovali Laura Pecháčková, Tereza Jermlová, Matouš Jůva, Adam Šmajcl z třídy 3. B a dále Markéta Omelková, Barbora Bělunková, Petr Tiefenbach, Lukáš Volný z třídy 4. A.

Jaký byl průběh Jalovečku? Soutěž byla uvedena motivační přednáškou, během které si vedoucí týmů mohli zapisovat pro ně důležité informace o říši hub. Poté žáci prokazovali znalosti daného tématu v odlišných badatelských úkolech. Navíc museli spolupracovat jako tým. V druhé polovině soutěže jednotlivé týmy výtvarně co nejrealističtěji ztvárnily model vylosované houby.

Přestože se naši žáci neumístili na prvních třech místech soutěže, předvedli skvělý výkon a odnesli si nejen krásný model houby, ale i spoustu zážitků.

Zasloužíte si pochvalu, milí soutěžíčí.

Vydáno: 09. 11. 2023 | Autor: Ivana Maňáková