Organizace výuky od 17. května 2021

• 1. stupeň nastoupí na prezenční výuku. Testování bude jen 1x týdně.
  • Pro 2. stupeň platí v týdnu od 17. 5. rotační výuka (6. a 7. třídy budou na distanční výuce, 8. a 9. třídy se budou učit prezenčně) - testování 2. stupně bude probíhat 2x týdně.

Žáci budou vstupovat do školy podle následujícího rozpisu:

OD TĚLOCVIČNY

HLAVNÍM VCHODEM

OD JÍDELNY

HYGIENICKÁ PRAVIDLA

Žáci mají povinnost mít po celou dobu ve škole respirátory nebo chirurgické roušky.

Třídy budou co nejvíce odděleny, o přestávkách se budou pohybovat na svém patře ve vymezených prostorách. Na oběd budou chodit dle časového rozpisu.

Ve třídách se bude pravidelně větrat.

TESTOVÁNÍ

Podmínkou účasti na prezenční výuce je dle nařízení vlády negativní test na COVID-19.

Testování bude probíhat ve škole formou samotestování antigenními testy Singclean nebo Flowflex vždy v pondělí (druhý stupeň i ve čtvrtek). Žáci se budou testovat pod dohledem vyučujícího na začátku 1. vyučovací hodiny. V případě nepřítomnosti na testování se žák otestuje po příchodu do školy (žák 2. stupně si test vyzvedne sám hned po příchodu v kanceláři školy).

V případě pozitivního testu v pondělí odchází žák do izolace a pak v doprovodu zákonného zástupce domů. Rodiče kontaktují lékaře a zajistí si potvrzovací PCR test. Ostatní pokračují ve výuce, nenařídí-li KHS jiný postup. V případě pozitivního testu ve čtvrtek (týká se jen 2. stupně) musí opustit školu celá třída, která poté čeká na výsledek PCR testu pozitivně testovaného žáka. V případě potvrzení pozitivity se celá třída řídí pokyny Krajské hygienické stanice. V opačném případě se třída vrací k prezenční výuce.

Testování se nevztahuje na žáky, kteří prodělali onemocnění COVID-19 a od pozitivního testu neuplynulo více než 90 dnů. V tomto případě je potřeba doložit potvrzení od lékaře.

Pokud se žák testování neúčastní, vzdělává se v době prezenční výuky doma individuálně a škola bude jeho absenci evidovat jako omluvenou. Tuto skutečnost sdělí škole zákonný zástupce.

STRAVOVÁNÍ

Žáci, kteří mají prezenční výuku, budou přihlášeni automaticky. V případě, že žák nenastoupí nebo o oběd nemá zájem, je potřeba jej odhlásit. Žáci na distanční výuce si mohou odebírat oběd do jídlonosičů za stejných podmínek jako doposud.

OSTATNÍ

Vše ostatní (výuka, družiny) funguje v běžném režimu. O případných individuálních změnách v organizaci výuky a přestávek budou děti informovány třídními učitelkami po příchodu do školy. Případné další informace Vám budeme průběžně sdělovat prostřednictvím Bakalářů.

Děkujeme za spolupráci.

Vydáno: 12. 05. 2021 | Autor: Pavla Radilová