Slavnostně jsme zahájili školní rok

Po prodloužených prázdninách nám opět začal školní rok, ve kterém jsme letos přivítali dvě třídy prvňáčků a taky předškoláky v nově otevřené přípravné třídě. Dětem to ve slavnostních šatech a s novými aktovkami moc slušelo. Paní učitelky je v doprovodu rodičů uvítaly ve vyzdobených třídách, kde si každý našel své místo s dárečkem na lavici. K dobrému startu jim popřál pan starosta, paní ředitelka a další zaměstnanci školy.

Zodpovědnou roli v prvním týdnu dostali i naši „opravdoví mazáci“ deváťáci. Vylosovali si svého prvňáčka, kterému se pro příští měsíce stali patronem a novým velkým kamarádem. Takový patron pomáhá svému prvňáčkovi především v prvních dnech zorientovat se ve škole a v jídelně, ale zůstane mu oporou i v průběhu roku na různých školních akcích.

Přejeme všem (nejen) nováčkům hodně úspěchů a hlavně vykročení pravou!

Vydáno: 06. 09. 2023 | Naposled upraveno: 06. 09. 2023 | Autor: Radka Daňková